yuz germe ameliyati incelikleri

Yüz Germe Ameliyatı İncelikleri

Peki yüz germe ameliyatının incelikleri nelerdir?

Doktorun akademik başarısının ve deneyiminin yüz germe operasyonlarında etkisi nedir? Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Board diplomalı bir cerrah olan ve yüz estetiği ile ilgili 7 farklı cerrahi tekniğini dünya tıp literatürüne kazandıran Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, konuyla ilgili merak edilen tüm soruları yanıtladı.

İşin Uzmanına Güvenin, Zamana Yenilmeyin!; Yüz gerdirme ameliyatı, yıllar boyu yalnızca ünlülerin yaptırdığı bir ameliyat olarak algılanıyordu. Ancak günümüz modern insanının yaşam standartı ve iş hayatı, bundan 20 yıl öncesine kıyasla oldukça hızlı bir şekilde işliyor. Günümüzde insanlar, geçmişe oranla çok daha sosyal bir yaşam içerisinde yer alıyor. Öte yandan çalışma süreleri uzarken, bununla doğru orantılı bir şekilde stres faktörü de arttı.

Zararlı güneş ışınlarına daha fazla maruz kalan günümüz modern insanının beslenme imkanı azaldı ve ömrü uzadı. İşte tüm bu sebepler, modern insanın daha erken yaşlanmasına sebep oldu. Yaşama dair oluşan tüm bu değişimler sonucunda emeklilik yaşına gelmiş, içinde gençlik hissi barındıran ve bu nedenle her zaman daha genç görünmeyi arzu eden insanlar tarafından da talep edilmeye başlanan yüz germe ameliyatı oldukça popüler bir çözüm haline geldi.

Yüz germe ameliyatı süreci nasıl işliyor?

Yüz germe ameliyatı, yer çekiminin etkilerine ters doğrultuda aşağı ve öne sarkan yüzün yumuşak dokularını yukarıya ve arkaya taşıma işlemidir. Göz etrafında oluşan kırışıklıklar, yanaklardan aşağı çeneye doğru sarkan dokular ve bozulan çene çizgisi yüz germe ameliyatının hedef bölgeleridir. “Yüz germe ameliyatı yaptığım birçok hastada daha uzun yaşamak için artan istek ve artmış özgüvenin ortak duygular olduğunu görmekteyim” diyen Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatlarında çok farklı tekniklerin olduğunu ekledi.

Yüz estetiği ile ilgili 7 farklı cerrahi tekniğini dünya tıp literatürüne kazandıran Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatı sürecini ve hastaları adına uyguladığı yöntemi şu şekilde anlatıyor: “Ameliyat öncesindeki hasta görüşmelerinde yapılan analizler sonrasında ameliyatın planlamasını yapıyor ve klasik metodların yanı sıra ileri endoskopik teknolojinin kombine edildiği bir yöntem uyguluyorum.”

Morluklar, 7-10 gün içerisinde kaybolacaktır.

Hastaların ameliyat sonrasındaki süreçleri hakkında da detaylı bilgilendirmelerde bulunan Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Ameliyat sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun ödem ve şişlik oluşabilir, daha sonra azalan şişliklerle beraber yüzünüzde morluklar oluşmaya başlayacaktır. 7­ 10 gün içinde morluklar da kaybolacaktır. Makyajla gizleyeceğiniz hafif bir şişlik 2­3 hafta daha sürebilir. Ameliyat sonrasında oluşan kanama, yara yerlerinde iltihap, yara yerlerinde açılma, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme ameliyata dair komplikasyonlardır” diye konuştu.

Kimler yüz gerdirme ameliyatı olmalıdır?

Geçen zamanın kaçınılmaz bir sonucu olan yaşlanma sadece vücudumuzun şeklini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halimiz üzerinde de etkili olur. Kendinizi aynada gördüğünüzden daha genç hissediyorsanız, yüz germe ameliyatı için ideal bir adaysınız.

45’li yaşlardan sonra yaşlanmanın hızlandığı bilinmektedir, bu nedenle 50’li yaşlar, yüz germe ameliyatı için en ideal yaş aralığı olduğu kabul ediliyor. Genel sağlık durumu iyi olan bireylerin yüz germe ameliyatı için bir yaş sınırı bulunmuyor.

Detaylı bilgi almak için https://gurkankayabasoglu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir