yuz germe ameliyatı fiyatları

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatı, tüm estetik ameliyatlar içinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır. Eğer aynaya baktığınızda kendinizi hissettiğinizden daha yaşlı görüyorsanız ve kendinize büyük bir hediye vermek isterseniz yüz germe ameliyatı sizin için doğru bir seçenek olacaktır.

Yüz germe ameliyatlarında birkaç farklı yöntem uygulanmaktadır. Yöntemin seçiminde hastanın sağlık durumu, sigara kullanımı, yaşı, cinsiyeti, yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve yüz kemiklerinin yapısı önemli rol oynar. Dolayısıyla, her hasta için neredeyse farklı işlemler planlanabilir. Ayrıca hastanın yüzünün yaşlanma ve sarkma derecesine göre ameliyatın genişliğine karar verilebilir. Bazı hastalarda kaş kaldırma, göz kapağı, çene estetiği ve boyun estetiği de yüz germe ameliyatına eklenebilir.

Koruyucu bakımların ve müdahalelerin yapılmadığı bir yüzde daha erken olarak ciltte ve boyunda sarkma karşımıza çıkacaktır. Böyle durumlarda uygulanacak işlemler boyun germe, klasik yüz germe(face-lift) ve bu işlemlere orta yüz germe işlemi ile yağ enjeksiyonlarının eklenmesidir.

Yüz germe işlemleri için verdiğimiz mücadele en az görünür iz ile en etkili sonucu almaktır. Klasik yüz germe işleminde kulak önünden saçlı deriye uzanan bir kesi ile yüz bölgesindeki cilt altı destek dokulardaki sarkma toparlanır .

Bu işlemde kesi kulak arkasına da uzatılarak boyun kaslarında yapılacak işlemler ile boyundaki sarkma ve kırışıklıklar giderilir, çene açısı belirginleşir, gergin bir boyun görünümü kazandırılır. Yaklaşık 3-4 saatlik bir ameliyattır ve genel anestezi ile uygulanır.
Ameliyat sonrasında ilk gece hastanede geçirilir. Yüz bölgesinde oluşacak şişliklerin ve morlukların iyileşmesinin ardından kişi 10-14 gün içerisinde işine dönebilir.

Cilt fazlalığının olmadığı ancak boyun bölgesinde belirgin yağlanma (gıdısı) olan kişilerde lokal anestezi ile yapılabilecek olan liposuction işlemi ile gergin bir boyun elde etmek mümkün olacaktır.

Genel sağlık durumunuz iyi olduğu sürece yüz germe ameliyatı için bir yaş sınırı yoktur. Ancak ideal yaşı sorarsanız eğer, yaşlanma etkilerinin 45’li yaşlardan itibaren hızlandığı bilinmektedir. Bu sebeple 50’li yaşlar yüz germe ameliyatı için en ideal yaştır. Ancak şu noktayı vurgulamakta fayda var; yüz germe ameliyatı olmak için iyice yaşlanmayı beklememelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir