Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır, bildiğimiz en belirgin nedenler arasında Genetik nedenler,kullanılan kozmetik ürünler, uyku düzensizliği ,düzensiz beslenme, düzensiz yaşam tarzı, alkol ve sigara kullanımı,cilt hastalıkları ve vitaminsizliktir. Genetik nedenler dökülme nedenleri arasında arasında en belirleyici olandır, kişinin soy ağacında kellik geçmişi varsa kişide kel olma olasılığı yüksektir,tam tersi soy ağacında kellik bulunmayan kişilerde de kel olma ihtimali zayıf görülmektedir. Saç dökülmesinde ana neden gen yapısı olmasına rağmen yukarıda saydığımız faktörler kişide saç dökülmesini hızlandırmakta veya yavaşlatmakta büyük rol oynamaktadır.

Saç Nakli İçin Adaylar

Saç ekimi sizin görünüşünüzü değiştirir ve kendinize güveninizi arttırabilir. Saç nakli işlemine karar vermeden önce doktorunuzla beklentilerinizi tartışın ve düşünün. Bütün saç nakli çeşitlerinde sizin sağlıklı saçınızın kullanıldığını bilmeniz yeterlidir. Saç nakli adaylarının kafalarının arka ve yan taraflarında sağlıklı saç bulunması saç ekimi yapılabilmesi bakımından mecburidir. Çünkü ekilecek saçlar bu bölgeden alınır. Saç rengi ,dalgalı saç, kıvırcık saç gibi faktörlerde kozmetik sonuca tesir edebilir. Saç naklinde değişik teknikler vardır.Saç ekiminde merkezimiz FUE yöntemi kullanılmaktadır. Mezoterapinin ilk etkisi saç dökülmesini durdurmaktır. Saç kökündeki beslenme ve dolaşım bozukluğunu yüksek oranda düzeltir. İkinci etki saç kalitesini artırmasıdır.
Saçlı deride dökülmeyip bebek saçı gibi duran tüycüklerin veya birbirine yapışan, uçuşan ince telli saçların kalınlaşması mümkündür. Seanslar bir hafta-10 gün arayla yapılır, ilk kür 10 seans uygulanır. Daha sonra özellikle erkekler için 1-2 ayda bir idame tedavisi uygulanır. Kadınlarda dökülmeye neden olan bir hastalık varsa onun tedavisi ile birlikte yılda 3-4 seans idame tedavisi yeterlidir. Dökülmesi olmayan sadece canlı ve parlak saç isteyen kişilerde 2-3 haftada bir yapılan birkaç seans yeterlidir. Mezoterapi yöntemi ile birlikte dışarıdan yapılan şampuan, tonik, yağ gibi uygulamalar ek olarak önerilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir