meme kucultme

Meme Küçültme

Büyük göğüslere sahip olmak her kadının istediği bir şeydir fakat önemli olan boy kitle endeksine uygun göğüslere sahip olmaktır. Büyük memelerin kadın sağlığını olumsuz etkilediğini hepimiz biliyoruz ciddi ve kalıcı sağlık sorunlarına neden olan büyük göğüsleri ise meme küçültme operasyonu ile küçültmek mümkün. Hem göğüslerini küçülterek daha sağlıklı vücuda sahip olmanız hemde göğüslerinize şekil vermenize olanak sağlayan meme küçültme ameliyatı özellikle boyun, sırt ve bel ağrıları yaşayan kadınların mutlaka yaptırması gereken bir operasyondur.

Bu tip ağrılar zamanla kalıcı hale gelip daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor, örneğin boyun veya bel fıtığına varan büyük göğüsler ayrıca meme altında terleme ve mantar gibi çeşitli hastalıkları da beraberinde getiriyor. Diğer meme estetiği operasyonlarına göre risk oranı daha yüksek olan meme küçültme ameliyatında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise süt kanalları ve bezlerinin zarar görmemesidir bu yüzden gebe kalmak isteyenlerin meme küçültme işlemini ilerleyen yıllarda yaptırmasında fayda var.

Meme içerisinde yer alan fazla yağın ve deri parçanın alınması ile yapılan meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 3-4 saat süren bu işlem sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uymalısınız. Her estetik operasyonda olduğu gibi kendi içerisinde çeşitli riskleri barındıran göğüs küçültme işleminde his kaybının azalması, çeşitli morluklar ve ağrılar yaygın olarak rastlanan şikayetler arasındadır.

Detaylı bilgi için https://www.bulenttekerekoglu.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir