karın germe

Karın Germe

Kilo verme veya gebelik sonrasında karın derisi, deri altı yağ dokusu ve altındaki kaslar çoğu zaman yeterince toparlanamamaktadır. Böylece karın bölgesinde egzersiz ve diyet ile düzelmeyen dermo-kozmetik cihazlarla (ultra sound ve radyofrekans sistemleri gibi) toparlanamayan cilt fazlalığı; artık yüz güldürücü sonuçları ile karşımıza çıkan “Altın İplik Yöntemi” ile ileri düzeyde cerrahiye gerek kalmadan problem olmaktan çıkmakta, hastayı mutlu eden sonuçlar elde edilmektedir.

Altın İplikle Ameliyatsız Karın Germe tamamen klinik şartlarında, lokal anestezi eşliğinde, hasta ile sohbet edilerek yapılan oldukça konforlu bir yöntemdir. Uygulama genelde 1,5 ay ara ile 2 seans şeklinde planlanır. Üst ve Alt karın ile ilk seansta çok sayıda saç kılından daha ince altın ipliklerle match örülerek sıkılaştırılır. 2. seans planlamasında ise daha kalın altın ipliklerle ile yukarıya-aşağıya ve yanlara asılır.
Her iki seansta ortalama 2 saat sürer.
Altın İpliğin kalıcılığı ortalama 2 yıldır. 2 yıl sonunda geri dönüşüm ise ilk dokudan %50 daha iyi vaziyettedir. Doktorunuzun tavsiyesine göre 2 yılda bir tekrar edilebilir. Ve böylece kalıcılık süresi uzatılabilir.
Doktorunuzun ön gördüğü süre kadar ortalama 1,5 ay karını yoracak ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir. Bunun dışında ilk gün itibari ile normal hayatınıza geri dönülür. Uygulama sonrası hafif morluk ve ödem oluşumu dışında beklenen başka bir durum yoktur.

Bir Cevap Yazın