Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı dünyada ve ülkemizde en popüler estetik operasyonlardan biridir. ASAP (American Society of Plastic Surgery) verilerine göre her yıl ABD’ de yaklaşık 380 bin kişi silikon ile meme büyütme operasyonu olmaktadır. Meme büyüklüğünüzden memnun değilseniz, meme büyütme estetiği alınması gerekebilen bir seçimdir.

Göğüs büyütme estetiği ile;

  • Göğüslerinizin dolgunluğunu ve projeksiyonu artırılır,
  • Göğüslerinizin denge ve simetrisi sağlanır,
  • Dış görüntünüze ve özgüveninize pozitif yönde etki eder. Meme büyütme operasyonunda kalıcı, kesin ve en geçerli yöntem silikon meme protezlerin uygulanmasıdır.

Göğüs büyütme operasyonu şu durumlarda uygulanır;

1. Estetik amaçlı meme boyutunu ve hacmini küçük bulan kadınlara
2. Hamilelik veya kilo verme sonrası küçülen meme boyutunu düzeltmek için,
3. Doğumsal meme defektleri ve deformiteleri düzeltmek için, (memeler asimetrik veya hiç olmayabilir)

Meme büyütme ameliyatı, anestezi almasında sakınca olmayan ve sağlık durumu silikon maddeye, ameliyata engel teşkil etmeyen kadınlara uygulanabilir. Yapılacak olan meme boyutu, hastanın kilosu, bel ve basen ölçüsü, boyu ile bir orantı oluşturacak ve doğal duracak şekilde ayarlanır. Bu ayarlamaya göre memenin kendi boyutu ve yerleştirilecek olan silikon boyutunun toplamı nasıl bir meme oluşturacaksa tahminler yapılır ve en uygun silikon boyutu seçilerek yerleştirilir. Silikonlar, oluşturulmak istenen meme şekli ve boyutuna göre tasarlanmıştır. Meme silikonları; yuvarlak, yassı, su damlası gibi şekillerde; büyük, orta, küçük, çok küçük boylarda üretilmektedir.

Meme silikonlarının tüm şekillerinde farklı boylar üretilmektedir. Bu nedenle istenilen görüntü istenilen boyutta elde edilebilmektedir. Meme büyütme operasyonundan sonra ufak kesi izleri kalması olasıdır. Bu izler bazı hastalarda deri rengine yakınlaşırken bazı hastalarda deri renginden daha koyu daha beyaz şekilde iyileşebilir. Bu şekilde de izler dikkatli bakıldığında görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir