Dolgu nedir,nasıl yapılır?

dolguDolgu yaptırmaya karar verdiyseniz önce aynada yüzünüzü güzelce inceleyin. Nerelere dolgu yaptırmak istediğinize önce karar verin. Yüz dolgusu nerelere yapılır ; Dudak dolgusu, Yanak dolgusu, Kaş dolgusu Dolgu yaptırmak bu bölgelerdeki hatlarınızın değişmesine neden olur bu yüzden iyice doktorunuzla da konuşup doğru karar vermelisiniz.

Dolgu yaptırmak birkaç dakika süren bir işlemdir. Dolgu yaptırdığınızda dudaklarınızın dolgunlaşması, alın kırışıklıklarınız ve çene bölgenizde ki çöküntülerden kurtulup dinç dinamik ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bütçesi sizi kasmaz ve uzun süreli etkiye sahiptir.

Dolgu tekniği kozmetik ürünlerin içine de fazlasıyla girmiştir. Kozmetik malzemelerinde kullanan dolgu maddeleri ise şunlardır; Dikiş iplikleri, kollajenler, sentetik maddeler ve dolgu yağları. Yalnız bu maddelerin alerji riskleri avantajları aynı zamanda dezavantajları vardır.

Alerji Riski Yoktur
Dolgu yaptırırken asit kullanımı olduğunda alerji riski yoktur. Vücudumuzda fazlasıyla asit bulunduğu için yan etki göstermez. Alerji reaksiyonu göstermez ve 6 ile 12 ay arasında vücuttan atılır. Yaşa ve yoğunluğuna bağlı olarak 2 ile 10 yıl arası da bu değişebilir.
Dolgu Nerelere Uygulanır?
Dudak kenarlarından yanağa doğru giden çizgileri düzeltir.
Çenede oluşan çöküntüler dolgu ile giderilir.
Gözaltındaki çukurları düzenler.
Zamanla şekli bozulan çene yapısını düzeltmede etkilidir.
Derin yara izlerini hafifletir.
Alındaki çizgileri yok eder.
Dudak dolgusunda düzgünleştirir ve kalınlaştırır.
Sigara içen insanlarda oluşan dudak üstü çizgileri yok eder.
Yanakları dolgunlaştırır.
Elmacık kemiklerini ortaya çıkarır.
Gülme çizgilerinin giderilmesinde harika sonuç verir.
Botoks’daki gibi çatık kaşları düzeltir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir