Burun Estetiği nedir? Nasıl yapılır?

BURUN ESTETİĞİ
Burun estetiği en sık yapılan operasyonlardan biri olmasına rağmen hakkında en çok bilgi kirliliği olan ameliyattır. Ben bu yazıda burun estetiği ile ilgili size net bilgiler vermeye çalışacağım.

Opersayon öncesi hazırlık
Hasta ile ilk görüşmede hastanın taleplerini alırım, hastanın nasıl bir burun istedigini en ince ayrıntısına kadar anlamaya çalışırım. ikinci aşamada kendim burnu ayrıntılı şekilde incelerim ve hastaya burnunun operasyon sonunda oluşabilecek şekli hakkında bilgilendirim. En korktuğum durum hastayı yanlış yönlendirmek ve hastaya gereksiz vaatler vermektir. Hastanın yapılan görüşmeler sonrasında hastayla beraber olması gereken şekil hakkında hem fikir olmaya çalışırım. Photoshop animasyonlarına kesinlikle karşıyım.
Bir doktor Photoshop programını ne kadar iyi kullanıyorsa o kadar iyi burun resmi çizer, ancak emin olun o burnu kim yapıyorsa yapsın ameliyat sonucu o şekilde olmayacaktır. Ben Cem Payaslı olarak izin alınmış hastaların fotoğraflarını göstermeyi çok daha doğru buluyorum çünkü ortada somut bir sonuç vardır.
Opersayon süreci
Hastanın hangi nedenleri olursa olsun burnundan nefes alma problemi varsa aynı operasyon içinde nefes açma operasyonunu gercekleştirmekteyim. Hasta sabah ameliyat edilir, operasyon yaklasık 1-2 saat sürmektedir ve operasyon sonrası gözlere buz uygulaması yapılmaktadır. Çok büyük ihtimalle hastanın operasyon sonrasında ağrısı olmayacaktır. Ağrı yerine hafif sızlamaları olabilir.
Operasyon sonrası nasıl olacağım ?
Hasta bir gece hastanede misafir edilir bunun sebebi konforunu arttırmaktır. Sabahında da taburcu edilir. Operasyon sonrasında hasta 3.gün kontrole çağrılır. Hastaların ve bizim korkulu rüyası olan bez tampon yerine günümüzde silikon hava kanallı splintler almıştır. Ameliyat tekniğindeki bu değişiklik devrim niteliğindedir. Silikon sağa sola yapışmadığı için alınırken de hastanın canı yanmaz, hastalar sadece burun içinden silikonun çekilme hissini yaşarlar. Hastaların bir kısmına (nefes açma operasyonu yapılmayanlarda) ise hiç burun tamponu koymuyorum. Bir hafta dolduğunda 2. kontrol yapılır, burun ateli alınır ve yerine bant yapıştırılır. Sonraki süreç artık doğal iyileşme sürecidir. Bir ay dolduğunda hasta davet edilir, sonrası fotoğrafları çekilir ve ameliyat öncesi fotoğraflarıyla yan yana konulup hasta ile beraber karşılaştırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir