burun dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu burnu şekillendirmek için kullanılan ameliyat estetik yöntemidir. Dolgu genelde yüzde ki veya vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan çukurlukları gidermek için kullanılır. Ama burun içinde rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir.

Burun dolgusu ile burun kemeri, burun sırtı, burun asimetrisi gibi birçok burun problemi rahatlıkla giderilebilir. Muayenehane şartlarında rahatlıkla kısa bir sürede yapılabilir. Daha önce burun estetiği yaptırmış bir hasta da bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilir.

Burun dolgusu ortalama olarak 5-10 sene arasında kalıcıdır. Bu süreyi çok fazla uzatmakta hasta açısından iyi değildir. Bir süre sonra dolgu eriyerek, vücuttan siz istemesenizde tahliye olur. Bu durumun geçici olması hastaya birçok avantaj sağlar.

Burun dolgusu cerrahi bir işlem olmadığı için bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşını dolduran hastalarımız bu ameliyatı rahatlıkla olabilir. 18 yaşının altında ki hastalarda ise, anne ve baba onayı ile burun dolgusu rahatlıkla uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken tek bir husus vardır. O da hastanın burun gelişimini tamamlamış olmasıdır. Çünkü burun gelişimini tamam olmadan dolgu yapılmaz. Belki burun gelişimini tamamladığında kendiliğinden burun düzelebilir.

Detaylı bilgi almak için https://www.drlidaciteli.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir