Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Ameliyatsız göğüs büyütme; birçok kadın göğüslerini doğal olarak büyütmek ve cerrahi implantlardan kaçınmak istemektedir. Daha büyük, daha sıkı göğüsler, kozmetik nedenlerden dolayı çok aranır. Bir kadın kendine güveni artırabilir veya daha büyük göğüsler ile daha çekici hissedebilir. Yine de, meme büyütme ameliyatı ağrılı, invaziv ve maliyetli olabilir. Çeşitli doğal yöntemler, invaziv cerrahi prosedürler olmaksızın meme büyüklüğünü artırabilir.

Günümüzde sahip olduğumuz estetik cerrahi yöntemlerle meme büyütme ameliyatlarını oldukça kısa sürede ve çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. İşinin ehli bir plastik cerrah tarafından, uygun ameliyathane ortamında kaliteli bir meme protezi kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatları son derece güvenli işlemlerdir. Ancak bir de ameliyatsız meme büyütme yöntemleri var.

Göğüs Büyüten Krem

Göğüsün büyümesi için gerekli olan cilt altından yapılacak bir hacim artışıdır. Bunu vaad eden, “Meme Büyütme Kremi” ya da “Göğüs Büyütücü Jel” adlarıyla satılan kremler içindeki etken maddeler ile meme altında bir miktar su tutumu sağlayabilir. Belki de ürün, bunu vaad ettiği halde gerçekleştiremeye de bilir. Her iki durumda da, bu gözle görülür bir beden artışı ya da dirilik sağlamaz.

Göğüs Dikleştirici Krem ve Jeller

Göğüs yapısı kilo alıp verme, genetik nedenler ya da hamilelik-doğum gibi sebeplerle şekil ve form değiştirir. Sarkmış olan memede meme ucu çevresi de yer değiştirmiş ve aşağı doğru kaymıştır. Bu memenin dikleşmesi için aşağı inen meme ucunun yukarıda olması gereken yere alınması ve memeden bir miktar fazla cilt ve doku çıkarılması gerekebilir. Dikleşme işlemi cerrahi olarak bu şekilde mümkündür. Bu kesi izi olan ve ameliyat sonrasında meme üzerinde estetik dikişler bulunan bir işlemdir.

Bunun dışında memeye cilt üzerinden topikal olarak uyguladığınız hiçbir krem, jel ya da serum memedeki fazla cildi yok etmez. Bu nedenle meme dikleştirme kremlerle başarı sağlayacak bir uygulama değildir.

Göğüs Büyüten Egzersizler

Spor yapmak sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Hayatınızın bir döneminde değil, bunu bir rutin olarak kabul edip spor disiplinini benimsemiş kişiler bunun pozitif etkilerini de yaşamlarında görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir